Vyjednávání

Vyjednávání se prolíná každým naším dnem. Zkušený vyjednavač ví, že je důležité soustředit svoji pozornost na potřeby protistrany a až pak přistoupit ke své nabídce.  Ví také, že psychologický rámec, ve kterém se vyjednávání odehrává, má často větší váhu než předmět či obsah vyjednávání. 

Vyjednávací hra mě baví již několik let. V minulosti jsem více využívala sílu svého postavení a méně se soustředila na to, co chce protistrana. Často jsem vyhrávala. Přinášelo mi to sice momentální uspokojení, ale omezovalo tvorbu dlouhodobých vztahů. Proto jsem se tomuto tématu začala věnovat intenzivněji. Absolvovala jsem různá školení a všechny techniky testovala v praxi. Postupem času jsem pochopila, že vyjednávání je víc než účinná kombinace technik. Je to psychologická hra, ve které z mikro pohybu dokážete předpokládat, zda jdete dobrým směrem. Vrhla jsem se opět do studia a zaměřila se na psychologii a neverbální komunikaci. Každý nový poznatek jsem opět testovala a kategorizovala. Časem jsem si vytvořila různé modely a strategie. Je to živá databáze, kterou aktualizuji vždy, když vyjednávám s někým, kdo mě překvapí. I proto mě to tak baví.    

Profesionálně se mu věnuji již 7 let. Můžete mě potkat v roli vyjednavače nebo mentoruji vyjednávací tým.  Pořádám také kurzy pro lidi, co se chtějí v této oblasti zdokonalovat.

Praktickou zkušenost mám z vyjednávání: 

  • prodeje firem, nemovitostí, služeb
  • změn vlastnických poměrů ve firmách
  • rámcových smluv
  • realizací developerských projektů (jednání se státní správou, s obchodními řetězci, dodavateli služeb)
  • prosazení změn ve firmách (nová organizační struktura, vyjednávání s odbory, projektové změny, vedení týmů)
Pokud máte zájem o spolupráci, neváhejte mě kontaktovat.